Jak szybko zapuścić włosy? 6 porad

Jak szybko zapuścić włosy? 6 porad

Stosujesz setki kosmetyków, a mimo to twoje włosy zdają się w ogólnie nie rosnąć? Być może problem leży gdzie indziej. Mamy dla ciebie proste i sprawdzone metody na to, by w krótkim czasie móc cieszyć bujną czupryną.

To, jaką jakością włosów możemy się poszczycić jest często warunkowane genetycznie i pole do jakichkolwiek zmian jest praktycznie minimalne. Zdarza się jednak, że popełniając niewielkie błędy sprawiamy, że nasza fryzura nie może osiągnąć maksimum swojego piękna. Przygotowaliśmy listę najczęstszych potyczek, które być może popełniasz, przez co twoje włosy rosną wolniej i są znacznie słabsze.

 

Pijesz zbyt mało wody

Niedostateczne nawodnienie organizmu przekłada się nie tylko na gorsze samopoczucie, ale i ubytki w urodzie. Cierpi skóra, paznokcie jak i włosy, które stają się mniej nawilżone, a przez to słabsze. Pij minimum 2 litry wody dziennie, a twoje włosy odzyskają blask i staną się silniejsze.

Unikasz warzyw i owoców

Minerały i witaminy pochodzące z warzyw i owoców to najlepszy sposób, by poprawić nie tylko stan zdrowia, ale i urodę. Sięgaj po 4 porcje warzyw lub owoców dziennie, a szybko zauważysz różnicę!

Nie stosujesz masażu skóry głowy

Masowany skalp jest lepiej ukrwiony, a jednocześnie zdolny do produkcji silniejszych cebulek. Podczas każdego mycia wykonuj delikatny masaż skóry głowy. Możesz także sięgnąć po specjalne peelingi, które uczynią ten proces jeszcze bardziej skutecznym. Dzięki nim, twoje włosy zaczną rosnąć znacznie szybciej.

Palisz papierosy

Udowodniono, że dym papierosowy osłabia cebulki włosów, przez co te są bardziej skłonne do wypadania. Rzuć palenie, a twoje włosy odżyją.

Nadużywasz stylizacji

Suszarka i prostownica, choć często ratują nam życie, nie są korzystne dla stanu włosów. Nawet, gdy używasz urządzeń z odpowiednimi powłokami, codzienna stylizacja na gorąco sprawia, że końcówki włosów się kruszą, przez co ich wzrost jest praktycznie niewidoczny. Postaw na naturalne metody układania fryzury.

Nie zabezpieczasz końcówek

To właśnie niszczące się końcówki sprawiają, że wzrost włosa „stoi” w miejscu. Ocierając się o odzież czy poduszkę, prędzej czy później końcówki ulegają kruszeniu. Używaj olejków zabezpieczających je przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Leave a Comment